Hotel Národný dom, business class hotel, je jediný hotel v Banskej Bystrici, ktorý sa nachádza priamo v historickom centre mesta, hneď vedľa Štátnej opery, je národnou kultúrnou pamiatkou.

Autorom architektonického návrhu hotela bol banskobystrický rodák Prof. Arch. Ing. Emil Belluš. Narodný dom bol postavený v roku 1929, v období umeleckého hnutia Art Deco, ktoré vytvorilo nový pohľad na svet, keď s úžasnou rýchlosťou obracalo naruby povojnovú kultúru. V roku 2007 – 2008 prešiel kompletnou renováciou ubytovacej časti v duchu Art deco. V hoteli Národný dom pocítite to, čo toto umelecké hnutie predstavuje: moderné, zvodné, omamné a návykové.

Ubytovanie

Hotel Národný dom je zaradený do kategórie 3***. V interiéri izieb sa odráža atmosféra luxusu starých dobrých čias a potrieb dnešného moderného človeka. Dizajnéri pri renovácii ubytovacej časti
v roku 2007 – 2008 čerpali z tvorby Jeana Dunand a vyhľadávanej výtvarníčky a dizajnérky 30 – tych rokov – Eilen Gray.

Hotel Národný dom, Banská Bystrica,Dovolenka na Slovensku

Kapacita hotela je 81 lôžok. Hosťom sú k dispozícii 3 luxusné apartmány, Junior suite, 3 jednolôžkové izby a 33 dvojlôžkových izieb. Ponúkame izby pre nefajčiarov a imobilných hostí.

Každá izba má vlastnú kúpelňu s toaletou, sprchovým kútom, telovou kozmetikou, sušičom na vlasy, vysokokvalitné matrace, antialergické paplóny a vankúše, LCD televízor so satelitným príjmom, telefón, minibar, sejf, bezplatné pripojenie na internet.

Stravovanie

Pri vstupe do kaviarne a reštaurácie Vás ohromí krása týchto priestorov. Vysoké stropy, maľby priamo na stenách, obrovské presklené plochy okien, ktoré Vám otvoria pohľad do Národnej ulice
s historickými budovami a vstupom na námestie.

V takomto prostredí aj káva s domácou štrúdľou chutí inak ako inde. V lete môžete priamo na terase vychutnávať atmosféru Národnej ulice so Štátnou operou. Kuchyňa hotela Národný dom svojou bohatou ponukou jedál, pripravovaných výhradne z čerstvých surovín a kvalitnými vínami z celého sveta uspokojí aj náročného gurmána.

Kapacita reštaurácie je 60 a kaviarne 80 hostí. Tieto priestory sú vhodné na usporiadanie rôznych slavnostných a spoločenských podujatí, kedy vieme kapacitu v jednotlivých priestoroch zvýšiť podľa typu sedenia na 100 až 150 hostí.

Hotel Národný dom, Banská Bystrica,Dovolenka na Slovensku

Catering

S cateringom máme bohaté skúsenosti. Vyplýva to zo susedstva Štátnej opery, ale aj blízkosti významných inštitúcií v historickom centre mesta.

Služby

  • 24h recepcia
  • bezplatné pripojenie na internet na všetkých hotelových izbách
  • sejf na každej izbe
  • minibar na každej izbe
  • etage servise

Voľný čas

Možnosti v okolí

Atraktívnosť prostredia Banskej Bystrice dotvára charakter prírody, v ktorom dominujú strmé hole Nízkych Tatier, chránené krasové útvary Harmanecká jaskyňa a Harmanecká tisina vo Veľkej Fatre alebo Badínsky prales na úpätí Kremnických vrchov.

Turistickými chodníkmi sú popretkávané všetky okolité kopce, doliny, lesy a lúky. Nádherné sú trasy v Kremnických vrchoch, Slovenskom Rudohorí aj Nízkych Tatrách.

Veľké množstvo kyseliek vyvierajúcich v okolitých horstvách malo za príčinu vybudovanie liečebných kúpeľov v Kováčovej, na Sliači a v Brusne.

Keď okolitú krajinu pokryje snehová perina, lyžiari majú nepreberné možnosti prevetrať svoje bežky či zjazdovky v menších strediskách (napr. Králiky, Tajov, Malachov), ale aj vo veľkých známych strediskách (Donovaly, Mýto pod Ďumbierom, Krížna, Jasná)

Hotel Národný dom

Národná 11, 974 01 Banská Bystrica
menucka.sk/hotelnarodnydom

Adresa

Naša adresa:

Národná 11, 974 01 Banská Bystrica

GPS:

48.7332411, 19.1463938

Telefón: