Hotel Ambassador**** sa nachádza na území mestskej pamiatkovej rezervácie Košice. Pôvodná stará časť hotela je chránenou kultúrnou pamiatkou a jej vznik sa datuje do obdobia približne druhej polovice 13. storočia. Objekt pôvodne slúžil ako obytný dom. V minulosti prešiel viacerými rekonštrukciami a existujúci vzhľad získal hotel po rekonštrukcii, prístavbe a novostavbe ukončenej v septembri 2009. Hotel je etablovaný v pešej zóne na Hlavnej ulici v blízkosti najstarších a najzaujímavejších kultúrnych pamiatok ako je katedrála Dóm sv. Alžbety, Štátne divadlo, Andrássyho palác a ďalšie. Hotel ponúka ubytovanie v 5 jednolôžkových, 16 dvojlôžkových izbách a dvoch luxusných izbách typu apartmán. Štandardným vybavením izieb je LCD- TV s hotelovým televíznym „interaktívnym systémom“, klimatizácia, priama telefónna linka, káblový aj WIFI internet, rýchlovarná konvica, WC s kúpeľnou, vaňou a sprchou alebo sprchovacím kútom a sušič vlasov.

 

Hotel Ambassador Kosice restauracia izba

Hostia majú k dispozícii kaviarne z toho Café BAYER  a  Café AMBASSADOR –  obe nefajčiarske. Reštaurácia DIPLOMAT je vyhľadávanou business reštauráciou, kde jedlo nezaostáva za eleganciou interiéru. Je v nej možné ochutnať jedlá medzinárodnej a slovenskej kuchyne ako i kvalitné slovenské a zahraničné vína.

Hosťom hotel ponúka na relax a oddych wellness ako i vináreň pre uzavretú spoločnosť na objednávku vopred. Okrem toho ponúka salónik, konferenčnú a banketovú miestnosť s možnosťou usporiadania konferencií s využitím prenosného kongresového systému s ozvučením a didaktickým vybavením. K dispozícii je strážené parkovisko v areáli hotela. Samozrejmosťou je room service, denná tlač, pranie a žehlenie bielizne, zapožičanie notebooku a ďalšie.

Hotel Ambassador Kosice salonik

Otváracie hodiny: Hotelová recepcia: non stop, reštaurácia Diplomat: 10.00 – 22.00, kaviarne Bayer a Ambassador: 07.30 – 22.00

Biznis centrum Aupark a nákupné centrum  Aupark, US Steel aréna, sa nachádzajú len pár minút autom od hotela. Letisko Košice (KSC) je vzdialené 15 minút autom. Iba 10 minút pešej chôdze je vzdialená hlavná vlaková a autobusová stanica.

Prečo zvoliť hotel Ambassador****?

 • priamo v centre mesta na Hlavnej ulici
 • turisticky zaujímavá lokalita Košíc
 • neďaleko stanice autobusovej/električkovej zastávky
 • ubytovanie v priestranných izbách
 • k dispozícii izby typu ŠTANDARD / vhodné na jednu noc
 • k dispozícii strážené parkovanie
 • bufetové raňajky v cene ubytovania

 

Hotel Ambassador Kosice restauracia ranajky

REŠTAURÁCIA DIPLOMAT

Hotelová reštaurácia DIPLOMAT určite prispeje k pohodliu z Vášho pracovného či súkromného stretnutia, rodinnej oslavy alebo slávnostnej večere. V našej luxusne zariadenej a klimatizovanej reštaurácii máte možnosť vychutnať si výnimočné gastronomické špeciality domácej, ale aj medzinárodnej kuchyne. Pri pohodovej hudbe si môžete vybrať z kvalitných a chutných jedál vyrobených z prvotriednych surovín predovšetkým domácej produkcie alebo zo sezónne prispôsobenej ponuky ako špargľové jedlá, husacie špeciality, či v letných mesiacoch živé pstruhy. Naše jedlá zaručujú vizuálny i kulinársky zážitok. Skutočným lákadlom je tiež náš bohatý výber najkvalitnejších slovenských vín. V letných mesiacoch odporúčame stolovanie v átriu hotela, ktoré poskytuje intimitu, alebo na letnej terase na pešej zóne.

 

Hotel Ambassador Kosice restauracia

KONFERENCIE

Predstavte si Vaše obchodné rokovanie v miestnosti s denným svetlom a najmodernejšou audiovizuálnou technikou alebo exkluzívnu rodinnú oslavu priamo na Hlavnej ulici v samotnom centre mesta… vyjdite na terasu počas prestávky a zhlboka sa nadýchnite atmosféry historického centra… Hotel Ambassador  je to pravé miesto pre Vaše stretnutia.

Konferencie, semináre alebo pracovné stretnutia budú vďaka výbornému manažmentu a službám skutočným zážitkom bez starostí.

Priestranná konferenčná sála je dominantným priestorom vhodným na uskutočnenie podujatí s väčším počtom účastníkov.

Rokovací salónik  je vhodný na obchodné stretnutia, pohovory, pracovné obedy alebo večere.

Prenájom základnej konferenčnej techniky (plátno, flipchart) a wifi pripojenie na internet je zdarma. K tomu profesionálny servis, ktorý je vám neustále k dispozícii.

Pre našich zákazníkov organizujeme rôznorodé podujatia pracovného, spoločenského a rodinného charakteru.

 • Konferencie
 • Školenia, semináre, kurzy
 • Bankety, recepcie, rauty
 • Stužkové slávnosti
 • Tlačové konferencie
 • Prezentácie výrobkov
 • Svadby
 • Promócie, rodinné oslavy, smútočné posedenia a iné

 

Hotel Ambassador Kosice konferencia

SVADBA

PRIPRAVÍME VÁM NAJKRAJŠÍ DEŇ VÁŠHO ŽIVOTA

Celý kolektív hotela Ambassador**** Košice Vám rád so všetkým pomôže a zariadi do posledného detailu, aby Vaša spoločná cesta mohla začať presne podľa Vašich predstáv. Zabezpečíme Vám krásnu svadobnú hostinu a ďalšie služby na najvyššej profesionálnej úrovni. Spomienky na tento svadobný deň si uchováte nie len Vy , ale aj Vaši najbližší …

 

Hotel Ambassador Kosice restauracia svadba

WELLNESS

WELLNESS 

Doprajte si čas na oddych relax priamo v centre mesta.

Wellness centrum rodinného Hotela Ambassador ponúka výborné možnosti na oddych a vďaka historickým podzemným priestorom aj neopakovateľný zážitok. Jacuzzi, tapidárium, suchá fínska sauna a veľký oddychový priestor sú pre našich hostí skvelou oázou pokoja. Útulné wellness centrum poteší predovšetkým tých, ktorí uprednostňujú pokojnú a privátnu atmosféru. Odpočinok si môžete spríjemniť nápojom alebo špeciálnymi chuťovkami. Všetci ubytovaní hostia využívajú wellness centrum s 50% zľavou.

Firmám ponúkame možnosť prenájmu celého priestoru Wellness centra. Príďte si oddýchnuť v priestoroch Hotela Ambassador spolu s priateľmi, kolegami, zažite pohodu a načerpajte novú energiu do pracovného dňa. Vždy v tichej, pokojnej a intímnej atmosfére.

Vybavenie Spa centra:

 • jacuzzi pre 4 osoby
 • fínska (suchá) sauna
 • tapidárium
 • ochladzovacia zóna
 • oddychová zóna ( lehátka a sedenie )

Otváracie hodiny wellness                                          

Pondelok – Piatok:14:00 – 22:00

Sobota – Nedeľa a sviatky:10:00 – 22:00

 

Hotel Ambassador Kosice bar

Hotel Ambassador

Hlavná 101, 04001 Košice
menucka.sk/hotelambassador

Adresa

Naša adresa:

Hlavná 101, 04001 Košice

GPS:

48.7249063, 21.2560729

Telefón: